A mai folyamatszabályozási gyakorlatban mutatószámok alkalmazása és folyamatos figyelemmel kísérése mellett a hatékony dokumentumkezelés és a munkatársak bevonása már megkerülhetetlen követelmények. A minőségirányítási rendszer szerencsére elrugaszkodott a régi „papírgyártós” megközelítéstől. A vevői elvárások és a gyorsan változó külső környezet – előírások, jogszabályok, rendeletek stb. – megkövetelik, hogy naprakészen, egyszerűen, a szervezet alsóbb szintjein is egyértelműen meghatározott és teljesíthető követelményeket határozzunk meg. Ennek megvalósításában segíti a folyamatok felelőseit és vezetőit a nemzetközileg elismert minősítést adó képzés, melyet a TÜV Know-How Club TÜV Hessen GmbH magyarországi licencpartnereként kizárólagos joggal szervezünk Magyarországon.
Képzés formája: csoportos
Képzés időtartama: 3 nap = 24 OE (OE = oktatási egység, 1 OE = 45’)
Maximális csoportlétszám: 12 fő
Ismeretek átadása a minőségirányítási rendszer fejlesztésének módjáról, a vezetői reporting rendszeréről, a beszállítói és a vevőkkel kapcsolatos folyamatok karbantartásáról, valamint egy hatékony, a jogszabályoknak és az EU jogra épülő termékfelelősségi követelményeknek megfelelő minőségirányítási rendszer kiépítéséről, karbantartásáról és fejlesztéséről. Kompetenciák fejlesztése a minőség- és folyamatfejlesztés terén szükséges feladatok elvégzéséhez.
Jelenlegi és leendő minőségirányítási vezetők, folyamatfejlesztéssel, minőségfejlesztéssel, dokumentációs rendszer karbantartásával megbízott vezetők, folyamatfelelősök a termékfejlesztéstől a kiszállításig (termelő vállalatoknál) vagy a szolgáltatás átadásáig (szolgáltatóknál). Munkatársak, akik felelnek a belső minőségirányítási rendszer naprakészségéért, a vevőkkel való kapcsolattartásért, beleértve a reklamációk kezelésének folyamatát, és/vagy a beszállítókkal kapcsolatos folyamatokat.
A tanfolyam végén 25 kérdéses feleletválasztásos elméleti teszt kitöltése. Rendelkezésre álló idő 40 perc. Minden helyes válasz 1 pontot ér, így a teszten maximálisan 25 pont érhető el. Az írásbeli vizsgán a kérdések megválaszolásához használható a tananyag. A megfelelt minősítéshez a vizsgán minimálisan 60%-ot kell elérnie a vizsgázónak. Sikertelen teljesítés esetén ismétlő vizsga szükséges, 2 sikertelen vizsgát követően a tanfolyam ismétlése szükséges.
A tanúsítvány kiadásának feltételei:
A képzésen való legalább 90%-os jelenlét, a vizsgakövetelmény eredményes teljesítése és a tanfolyam díjának kiegyenlítése.
A tanfolyam előadói, oktatói megfelelnek a 2013 évi LXXVII. Felnőttképzési törvényben és a 11/2020 (II.7) Kormányrendeletben meghatározott követelményeknek.
Tantermi oktatás esetén: a tanterem megfelel a vonatkozó tűz- és munkavédelmi előírásoknak.
A tanterem rendelkezik oktatói asztallal és székekkel minden résztvevő számára.
A tanteremben biztosításra kerül 1,5 m2/résztvevő alapterület.
Biztosításra kerül mellékhelyiség.
A tananyag naprakészségéért az előadó a rendszeres tananyag-felülvizsgálatokkal felel.
Online képzés esetén: résztvevőnként 1 darab laptop/számítógép, mikrofon, kamera, megfelelő sávszélességű Internet hozzáférés szükséges.
Tantermi oktatás esetén: Flip-chart tábla, video-projektor, vetítésre alkalmas fehér falfelület, vagy vetítővászon, táblaíró tollak, 3 különböző színben.
Nyílt képzés esetén a tárgyi feltételeket és eszközöket a képző intézmény biztosítja, kihelyezett képzések esetén ezek biztosítása a megrendelő felelőssége.
Annak érdekében, hogy egy vállalati termék előállításai folyamata vevői igényeknek megfelelően működjön, szükség van olyan munkatársakra, akik ezen folyamatok megfelelősségét ellenőrzik auditok keretében….(leírás folyt.)
Nifty team is a diverse network of consultants and industry professionals with a global mindset and a collaborative culture. We work to understand your issues and are driven to ask better questions in the pursuit of making your business work better.