Az oktatás végére a résztvevők elkészítik egy folyamatelem FMEA-ját. Megismerkednek az alapelvekkel, a legfontosabb módszerekkel és szabályokkal, valamint megértik az FMEA hasznosságát.
A tanfolyam célja:
A folyamat FMEA végrehajtásának megismerése a VDA-AIAG közös FMEA kiadvány követelményei alapján.
Célcsoport:
Minden olyan munkatárs, aki részt fog venni az FMEA folyamatában: mérnökség, minőségtervezés, minőségirányítás, valamint a vállalat gyártási folyamataihoz kapcsolódó különböző technológiáknak a konkrét gyártással napi kapcsolatban álló szakértői.
A tanfolyam során megszerezhető kompetenciák:
Az oktatás során a résztvevők az FMEA készítésének és aktualizálásának lépéseit ismerik meg egy egyszerű példán vagy vállalati folyamatlépésen keresztül szemléltetve.
Képzési tematika:
- Mi az az FMEA?
- Az FMEA folyamata: elmélet és gyakorlat vegyesen.
- Tervezés. Tervezzük meg az FMEA-t!
- Struktúraelemzés. Válasszuk ki a rendszer, a fókuszelem és az okelem szintjét!
- Funkcióelemzés. Milyen specifikációs és funkcionális követelmények kapcsolódnak az adott folyamatlépéshez?
- Hibaelemzés. Milyen hibamódok kapcsolódhatnak a korábbi tapasztalatok alapján a fókuszelem egyes követelményeihez? Ezek milyen következménnyel járhatnak? Súlyosság értékelése. Milyen okokra vezethetők vissza e hibák? Milyen módszerekkel próbáljuk jelenleg e hibák okait kiküszöbölni?
- Kockázatelemzés. A jelenleg meglévő megelőzési módszerek alapján milyen valószínűséggel fognak az egyes hibaokok bekövetkezni? A meglévő detektálási módszereink, a tapasztalatok alapján, milyen biztonsággal szűrik ki ezeket a hibákat?
- Optimalizálás: Melyek azok a kockázatok, amelyekre intézkedéseket kell hoznunk? Melyek lennének ezek az intézkedések? Hogyan követjük ezek végrehajtását az FMEA-ban?
- Dokumentáció. Hova vezetjük tovább az FMEA lényeges megállapításait? Mit osztunk meg a vevővel? Milyen jó gyakorlatokat és tanulságokat vihetünk tovább más folyamatokra, illetve jövőbeli projektekre?
- A lépések összefoglaló ismétlése.
- Az oktatás befejező beszélgetéssel zárul, ahol a résztvevők választ kaphatnak a megmaradó kérdéseikre, illetve az oktató is kéri a résztvevők visszajelzéseit a képzésről.
Képzés időtartama: 1 nap = 8 OE (OE = oktatási egység, 1 OE = 45’)
Teljesítményt értékelő rendszer:
A tanfolyam végén feleletválasztásos elméleti teszt kitöltése.
A tanúsítvány kiadásának feltételei:
A képzésen való legalább 90%-os jelenlét, a vizsgakövetelmény eredményes teljesítése és a tanfolyam díjának kiegyenlítése.
A képzés díja: 130 € + áfa/fő
Az ár magában foglalja a tanfolyamon való részvételt, a tan- és segédanyagok, valamint a vizsga díját. Az esetlegesen felmerülő utazási és szállásköltségeket nem tartalmazza. (A képzési díjon felül, közvetített szolgáltatásként, kiszámlázásra kerülnek a tantermi oktatások szüneteiben biztosított frissítők, valamint az ebéd költségei 22 €+áfa/fő/nap áron.)
Az árak Euróban értendők, az árfolyam a számla kiállításának napján érvényes MNB Euró deviza középárfolyam alapján kerül meghatározásra.